AHLAKLI MASAJ SALONU

AHLAKLI MASAJ SALONU

Bu cümle ülkemizde ki masaj kelimesinin ne anlamlarda olduğunu o kadar sade bir şekilde özetliyor ki bizlere, pek anlatılacak bir söz kalmıyor. İstanbul da ahlaklı masaj salonu bulabilmek tabiri caiz ise samanlıkta iğne aramak kadar zor ve utanç duyulacak bir konudur. Masaj denilince medya yani televizyon, radyo ve gazetelerde o kadar çok fuhuş mekanları karşımıza çıktı ki artık insanlar masaj adını duyunca ilk aklına gelen şey fuhuş olmuştur. Bunun sebebi ise o kadar ahlaksız insan sayesinde masaj ismi psikolojimiz içerisine fuhuş olarak işlendi. Vahim olan durum özetle şudur: masajın önemini anlayamayan bir toplum yıllardan beri masajın ahlaksızlık, sapıkpık, fuhuş veya gereksiz olduğuna istemeyerek de olsa inanmıştır. Böyle bir durum içerisinde masajın önemini anlamamış bir topluma masajın mucizelerini anlatabilmek o kadar zordur ki biz buna imkansız diyoruz. Evet masajın mucizesi dedik, o kadar çok etkisi vardır ki buraya tekrar yazamaycak kadar çoktur. Bunlardan sadece bir kaç tanesini sıralayacak olursak;

MASAJIN,

1 – Psikolojik etkisi vardır.

2 – Stresi giderir.

3 – Ağrıları dindirir.

4 – Kan dolaşımını düzenler.

5 – Tıkanmış lenf kanallarını açar.

6 – Zararlı toksinleri vücuttan atar.

Masajın tüm etkileri ve faydaları için ayrıca bakınız: MASAJIN FAYDALARI

4-omuz-omurga-agrisi-tedavisi-masaji-tibbi-iyi-gelen-seyler-sirt-bel-kulunc-agrilari

Durum bu anlattıklarımızdan ibarettir. Masaj sanıldığının aksine fuhuş, eğlence veya boş zaman kaybı değil. Belirli aralıklarla alınması gereken sağlığınıza yardımcı bir unsurdur. Masaj yaptıracağınız kişinin işinde uzman, serftikikalı ve profesyonel olmasına dikkat etmelisiniz. En önemlisi bayan veya erkek olan kişilerde ilk öncelikli olarak AHLAKLI olduğuna emin olunuz. Aksi takdirde psikolojik etki ile uzun süre hafızanızda kalıcı hasarlar bırakabilirler.

Daha önce ki yazılarımızda defalarca üzerine basa basa bu konular hakkında detaylı açıklayıcı uzunca yazılar yazdığımız için konuyu çok kısa bir özetle açıklamak sizlere daha faydalı olacaktır düşüncesi ile bu konuyu tamamlamak istedik.

“Ağrısız bir beden, sağlıklı bir yaşam için, AKAPONTO”

Sitede bulunan yazıların, görsel ve içeriğin hiçbir yerde izin alınmadan veya habersiz yayınlanması, değiştirilmesine hiç bir şekilde izin verilmemiştir. Tüm haklarını gizli tutar. 5846 sayılı telif hakları kanununa tabidir.