Bloke olan lenf sıvısı kanalları, Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Ve Lenf Drenaj Masajı Nedir

Manuel lenf drenaj masajı göğüs üstü, baldır, dirsek etrafı ve kalça bölümüne uygulanan lenfatik sistemin daha verimli çalışması için uygulanan masaj terapisine verilen isimdir. Bu terapi de ki amaç lenf sisteminin yeterli seviyede çalışmamasından kaynaklı bloke olmuş sıvının normal seviyed ki akışının sağlanması için yapılan masaj terapisidir. Birçok sebebe bağlı olarak bloke olan kanallarda ki sıvı akışının daha sağlıklı dolaşımı için hafif baskılar ve diğer masajlardan farklı teknikler uygulanır. Sempatik sinir sistemine etki ettiği için ağrılar da azalma ve vücutda derinlemesine bir rahatlık sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve lenf sıvısının akımını hızlandırmada etkili bir sonuç verir. Manuel lenf drenaj masaj terapisinde uygulanan kişi masaj ortasında veya terapinin bitiminde idrar ihtiyacı hissettiğinde masaj terapisi başarılı olduğu kesindir. Vucütta biriken zararlı toksinler de bu sayede idrar yolu ile vücuttan atılır.

Manuel Lenf Drenaj Masajı Nelere İyi Gelir ?

Ödem ve şişme Şiş topuklar, bacaklar, baldır, kalça vb.
Toksin birikmesi, Akne ve diğer cilt problemleri , Yara izleri – eski ya da yeni , Kabızlık ve hazımsızlık , Hormonal dengesizlikler, Ergenlikte , Hamilelik öncesi ve sonrası , Menopoz sıkıntıları, PMS – regl öncesi gerginlik , Göğüslerde hassasiyet , Sinüzit, saman nezlesi , Tekrarlanan enfeksiyonlar Soğuk algınlığı , Grip , Üst solunum yolu hastalıkları, Eklem iltihaplanmaları , Romatizma , Stres Anksiyete , Gerginlik, Yorgunluk, Uykusuzluk

Manuel Lenf Drenaj Masajı ne kadar sıklıkla uygulanır ?      

Yapılan ön görüşme ile belirlenen ihtiyaca göre terapinin süresi ve sıklığı belirlenir. Ortalama olarak yapılacak bir seans süresinin en az 60 dakika ve en fazla 120 dakika olarak sürebilir.
Bu Masaj Programının Süresi : Ağırlık derecesine göre 3 ile 6 ay, haftada en az 3, en fazla 5 seans % 97 başarı.

Masaj Zayıflatır mı ?

Zayıflamak için Masaj yaptırmak en doğal, ağrısız ve yan etkisi olmayan bir yöntemdir. Masaj kan dolaşımını hızlandırarak bölgesel zayıflama için metabolizma hızlandırıcı etki oluşturur. Lenf drenaj yöntemi gibi modern yöntemler de bölgesel zayıflamak için faydaları olan bir masaj türü olarak aklınızda kalabilir. İyi bir masaj seansı geçirerek zayıflama ve bölgesel incelme amaçlarınıza ulaşabilmeniz için her şeyden önce iyi bir masaj uzmanı na ihtiyacınız vardır. Masör adı verilen masajı yapan kişinin el mahareti ve hassasiyeti ne kadar iyi ise cilt altı dokuları ve kasları hissederek kan dolaşımını artıran etki oluşturması o derecede kolay olmaktadır. Masaj özel bir takım ritmik ve devinimsel el hareketleri ile cildi tedavi etme şeklinde uygulanan bir yöntemdir. Görünüşte el ile yapılan özel bir takım ovalama ve ovma teknikleri aslında yıllar süren bir hassasiyetin ve tecrübenin, bilimsel bilginin harmanlamasıyla elde edilebilmektedir.

Lenf Drenaj Masajı Hangi Durumlarda Uygulanmaz ?

1- Hemoroit hastalarına,
2- Kemoterapi tedavisi görenlere, (İyileşmiş olanlar hariç)
3- Hamileler ve hormonal bozukluğu olanlara uygulanmamalıdır.
4- Yüksek tansiyonu olanlara,
5- Diyabet hastaları,
6- Kemik erimesi olanlar (çok sakıncalı )
7- Alerji olan ciltler,
8- Yeni ameliyat geçirmiş olanlar ( doktorun izin verdikleri hariç )
9- Obez olup varis ve deride yüzeysel yara, bere olanlar,
10- Kılcal damarları kalın ve yüzeye yakın olan vakalar.

Lenf Drenaj Masajı Uygulanabileceği Kişiler ?

1- Toksin birikmesi olanlara,
2- Selülit ve kilo problemleri bulunanlara/hanımlar,
3- Ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılara
4- Ödem ve şişmeye
5- Kılcal damarlara ( yoğunlaşması ve cildin yüzeyine çıkması )
6- Sezeryan olan hanımlar (iki ay sonra ) ,
7- Doğumdan 45 gün sonra ,
8- Kan dolaşım bozukluğundan şikayeti olanlar,
9- Rahatlamak ve vücut ağrılarından arınmak isteyenler,
10- Sigara ve alkol içenler için ideal bir yöntem (Toksinden arınmak için ),
11- Vücudunda ve kol, bacak, karın bölgelerinde şişkinlikleri olanlar,

Manuel Lenf Drenaj Masajı ne kadar sıklıkla uygulanır ? 

Manuel lenf drenaj masajının seans süresi ve ne sıklıkta yapılacağı görüşme sonrasında masaj terapisti tarafından belirlenir. Bir lenf drenaj masajı ortalama olarak min. 65-70 dakika ila max. 110-130 dakika arasındadır. Yapılan çalışmaların sonuç vermesi kişinin durumu ve terapinin verdiği cevaba göre 4-7 ay arasındadır. Yapıalcak terapinin haftada 3 den az, 5 den fazla yapılmaması önerilir. Terapi sonucunda Başarı oranı %95.

“PROFESYONEL MASAJ TERAPİSTİ”

-Sadık GOODMAN-