En İyi Masaj Terapistlerinden Best Of istanbul Massage Therapy

UYGULADIĞIM MASAJ VE TERAPİLER

AROMATERAPİ

Bitki özlerinden elde edilen masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Aromaterapi de tempo düşük ve baskı şiddeti hafiftir. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farklı amaçlar için elde edilmiş yağlar masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır.

LENF DRENAJ (Zayıflama Masajı)

Lenf kanallarının tıkanmasıyla oluşan bir kilo alma hastalığı olarak tanımlayabiliriz. Lenf drenaj masajının ilaçlar gibi yan etkisi yoktur. Kollarda, karında , bacaklarda oluşan kilo sorunu yiyecek ve içecekten değil, Lenf kanallarının düzenli çalışmaması, tıkanmasından kaynaklanır. Dev medya ve kozmetik şirketlerinin NASIL ZAYIFLARSINIZ teorisi ile insanlardan milyarlarca dolar dolandırdıkları bir kısım cahil halk tarafından bilinmemektedir ki bu tür ilaçların hiç biri doğal olmayıp bir takım diğer hastalıkları da beraberinde getirmektedir. Masaj %100 doğal bir uygulamadır, ilaçlar kadar pahalı değildir, uzman ve eğitimini alan kişiler uyguladığı sürece yan etkisi yoktur. Lenf drenaj masajında ki amaç lenf sıvısının akışını hızlandırarak şişkinliği en aza indirerek rahatlığı sağlamak.

ANTİ-SELÜLİT MASAJI

Kan dolaşımının düzensizliğinden kaynaklanan sıkça görülen rahatsız edici bir durumdur. Genelde bacaklar, kalçaya yakın bölümlerde oluşur. Deri altı kan dolaşımına uygulanan masaj kan dolaşımını düzenler, zararlı toksinleri vücuttan atarak gözle görülür şekilde iyileşmesine yardımcı olu Bayanların en çok şikayet ettikleri rahatsız edici durumlardan biridir. Güzel bir yaz gününde denizde yüzüp güneşlenmek yerine eline bir kitap alıp okumayı tercih edip selülitlerinizi gizlemek, çekinmek çözüm yolu olmadığından ANTi SELÜLiT MASAJINI uyguluyoruz. Anti selülit masajı sadece güzellik iyi görünüme sahip olma durumu için uygulanmaz. Selülitin ileri aşamaları büyük yağ bezeleri oluşmasına neden olur. Bu yağ bezeleri selülitten daha sert, katı ve büyüktür. Anti selülit masajı, ilerlemiş duruma göre yaklaşık olarak 8 ila 15 seans arasındadır.

HOT STONE (Sıcak Taş Terapisi)

Binlerce yıldan bu yana Uzak Doğu’da uygulanmaktadır. Günümüzde ilk olarak kullananlardan biri masaj terapisti Mary Hanigan’dır. Sıcak su içinde belirli bir ısıya ulaştırılır. Bu taşlar; sırt, boyun, bel, avuç içi, ayak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanır. Kaslar üzerinde termoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar , vücuda nüfuz eden ısı kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı, hücrelerin daha fazla oksijen ile temesa geçmesini, bunun sonucunda da metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Volkanik taşlarla yapılan düzenli bakımlar vücudumuzda şakra adı verilen enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisini yeniler ve çok ciddi bir şekilde ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar.

MEDİKAL SIRT MASAJI

Gerginliği azaltır, var olan ağrı ve sızıları dindirir, rahatlama sağlar. Çoğumuz ara sıra sırt ağrısı çeker, bilgisayar önünde veya masada kamburlaşır, kapasitemizi aşan ağır yükler taşır, biçimsiz pozisyonlarda oturur veya yatarız. Bunların hepsi de zamanla kasların gerilmesine ve düğümlenmesine yol açar. Medikal masaj ile bu kasları gevşeterek onların neden olduğu acı ve ağrıları hafifletir; omurgadan başlayarak tüm vücuda dağılan sinirleri doğrudan etkileyerek sinir sistemini rahatlatır.

REFLEXOLOJİ

“Ayaklar bedenimizin aynasıdır” Ayak ve el refleksolojisi belli noktaların manuel uyarılarak vücuttaki sinirlerin ve kan dolaşımının uyarılmasıdır bedenimizdeki ki bütün organlar, sinirler ve refleks noktalarının ana merkezlerinden biri olarak sayılır. Ayak tabanımız kafadan sonra ki en önemli bölgelerden biridir. Bir seansta yaklaşık olarak 6000-7000 sinir uyarılır. El ve ayaktan gelen şifayı günümüzde insanlar yeni yeni öğrenmektedir. Refleksoloji’nin tarihi 5000 yıl öncesine,Mısır Firavunlarına kadar uzanmaktadır. Refleksoloji’yi çok sonra, 1900’lü yıllarda, Dr. William Fitzgerald yeniden keşfederek yaygınlaştırmıştır. Bir çok ülkede felçli hastalar üzerinde tedaviye yardımcı olarak uygulanmaktadır.

HAMİLELER İÇİN MASAJ

Hamilelikte vücut büyük bir değişim geçirir. Gebeliğin 6. ayından itibaren Vücudun dengesi ve ağırlığı değiştiği için kalça, bel, omuz kaslarında kasılma ve gevşeme olabilir. Bu değişiklikler bel, sırt ve bir çok bölgede ağrıya, uyuşmaya ve kramplara neden olabilir. Baş, boyun, sırt, el, kol, ayak ve bacaklara uygulanan masaj, anneyi dolayısıyla da bebeği mutlu eder. Masaj yaptırmak gevşeme ve rahatlama için en uygun yöntemdir. Derideki sinir uçlarını uyarır, kan dolaşımınızı artırıp, yorgun kasları yumuşatarak huzur ve zindelik verir. Ayrıca sindirime yardımcı olur ve lenf sistemini harekete geçirerek atık maddelerin boşaltımını hızlandırır.

KLASİK MASAJ

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve stresten kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Rahatlatıcı ve dinlendirici bir masaj türüdür.

 

TALASSOTERAPİ

Denizden elde edilen yosun, çamur, deniz tuzu gibi deniz ürünleri ile yapılan bir terapi türüdür. Tüm vücuda yosunun uygulanması ile ciltteteki ölü hücre tabakasını temizler,derinin dolaşımını ve elastikiyetini arttırır.Cildin nefes almasını sağlar.Toksinlerin cilt yoluyla atılmasını sağlar.

(Talassoterapi de sadece yosun kullanmayı tercih ediyorum sebebi etkileri diğerlerinden daha verimli olması ve piyasada daha kolay bulunmasıdır. Koku olarak hoş olmasa da sağlımıza büyük faydalar sağlamaktadır.)

İSVEÇ MASAJI

Bütün masaj türleri gibi İsvaç Masajıda rahatlatıcı ve dinlendirici bir etkiye sahiptir. Otantik masaj tekniklerinin kullanıldığı bu yöntemde, vücudun tüm zayıf doku ve pasif kasları harekete geçiriliyor.
Masajda kullanılan yağlar bedenin dinçleşmesine yardımcı oluyor.

 

DERİN DOKU MASAJI

Derin doku masajı manüplasyonlarının temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masajdır.Masaj sırasında sert basınç uygulanır, kaslar üzerinde durularak vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır.

 

ÇOCUKLAR İÇİN MASAJ

Masaj bebeğinizi sakinleştiren ve rahatlatan, bedensel ve ruhsal gelişimini olumlu yönde etkileyen keyifli bir etkinliktir. Normal doğmuş ve sağlıklı bebeklerde masajın fiziksel ve ruhsal gelişimde olumlu sonuçları olduğu uzun yıllardır kabul edilmekte ve yapılan araştırmalar da sürekli olarak bunu doğrulamaktadır. Bebeğinize yapılan masaj süresi boyunca anneleri bilinçlendirerek 4-5 seanstan sonra kendilerininde çocuklarına masaj yapabilmeleri için ücretsiz olarak masaj esnasında eğitim veriyorum.

 

ANTİ-STRES MASAJI

Anti-stres masajı yüz, baş, boyun, sırt ve ayak tabanını kapsıyor, gerilimi etkin olarak gideriyor. Reflexoloji noktarı üzerinde de hafif basınç uygulanarak sinir ve stresinizi tamamen ortadan kaldırıyor. Anti-Stres masajını haftada en az ve en fazla 1 defa uygulamanızı tavsiye ediyorum, daha sık masaj yaptırmanız masaja bağımlı olacağınızdan tarafımdan tavsiye edilmemektedir. Hafta da 1 defa yaptırmanız haftalık sini ve stresinizi tamamen atmaya yardımcı olacaktır.

 

LOMİ LOMİ HAWAİ MASAJI

Sırt ve karın bölgesi üzerinde el ve kol gezdirme ve hafif baskılar eşliğinde yapılan rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Lomi lomi masajında parmak uçları ve baskı kullanılmamaktadır. Stres atıcı etkisi vardır. Egzotik tomurcuk kokular ve şifa vaat eden şarkılarla insan adeta rahatlamaya itiliyor.

Aldığım profesyonel eğitim dürüst, saygılı iş prensibi ve masörlük yemini ile emin ellerdesiniz.

 

BACAK MASAJI

İşiniz gereği uzun süre ayakta durmak zorunda kalanlar için tavsiye ettiğim masaj türüdür. Lokal masaj olarak vücudun bir bölümüne yani ayaklara yapılan bir masajdır. Bacaklarınızı son derece rahatır ve ağrıları giderir. Ağrıların oluştuğu kas üzerinde reflexoloji noktalarına da basınç uygulanır.

 

EL MASAJI

İşiniz gereği uzun süre bilgisayar kullananlar, kuaförler, terziler Vb. bir çok meslek türü ile ellerinizi uzun süre yorduğunuz için elleriniz masaj ihtiyacı duyacaktır. Ellerinizde bulunan reflexoloji noktalarına uygulanan basınç ile beraber sıvazlama yapılarak ellerinizin sizden minnettar olmasını sağlayabilirsiniz.

 

YÜZ MASAJI

Alından yukarı doğru saçların başladığı yere kadar yapılan sıvazlamalar gerginliği azaltmanın en iyi yollarından biridir. Dengeli ve ritmik bir sıra içinde bir el diğerini izleyecek şekilde hafif hafif sıvazlanır. Yüz güzelliğinizi korumak için en ideal ne natural bir yöntemdir ve kullandığınız güzellik kremleri gibi yan etkisi olmayıp tamamen doğal bir yöntemdir.

 

LOKAL MASAJ (Kol-Bacak-Baldır-Boyun)

Lokal masaj vucüdun herhangi bir bölüm üzerinde kol, bacak, baldır, boyun vb. uygulanan masaj türüdür. Vücudunuzun ağrıyan bölümü ve en çok masaja ihtiyac duyulan bölgedeki kaslar gevşetilerek ağrıların giderilmesine ve rahatlık sağlanır. .

 

YÜZ MASKESİ (25 Dak. Masaj)

Sivilceler, hemen hemen bütün herkesin ortak problemidir. Sivilceler sonrasında yüzde oluşan oyuklar, lekeler ve izleri tamamen yok etmek imkansızdır. Fakat yüze uygulanan bir masaj sonrasında yüz maskesi (Doğal kil ile) uygulandıktan sonra yüzünüzde ki pürüz ve lekelerin azaldığını gözle görülecek bir biçimde fark edebilirsiniz.

GERÇEK MASAJ

Günümüz İstanbul`da ve genel olarak Ülke genelinde Masaj sözcüğü ayaklar altına alınarak meslek itibarını yitirmiştir, ne kadar üzücü olsada bir gerçek olduğu da kesindir. Kendimi masörlük mesleğine adamış ve işini dürüst olarak yapan bir masörüm. Bütün müşterilerimin teşekkürü ve desteği ile her geçen gün masaj sözcüğünü temizlemeye gayret ediyorum. Şuan da bu sitede olmanız çok şanslı biri olduğunuz anlamına geliyor çünkü Rahatlama amacı veya ağrı şikayetinizden dolayı masaj yaptırma isteğinizin kursağınızda kaldığı piyasada ki masaj kelimesini kirleten aciz insnaların anlamadığı, masaj adı altında dönen türlü haltları UNUTUP, Artık İSTANBUL sınırları içerisinde terbiye, ahlak ve tecrübesi ile sizlere gerçek masajı sunan akaponto ile tanışın. Karşınıza çıkan fırsatı değerlendirmenizi Ailenize, kendinize ve sevdiklerinize GERÇEK MASAJ ın gerçekten var olduğunu unutmayıp masajın tadını çıkarın. Sırt-Bel-Boyun ağrısı, kilo problemleri, uykusuzluk, altını ıslatma sayamadığım yüzlerce şikayet ve problemlerinizi buyurun gelin çözmede yardımcı olalım.

Aldığım profesyonel eğitim dürüst, saygılı iş prensibi ve masörlük yemini ile emin ellerdesiniz.

“Profesyonel Masaj Uzmanı”

-Sadık Goodman-