Göbek yağları sadece masaj yaptırarak erimesini beklemek yanlış bir bilgidir. Her türlü gıdayı tüketip, uzun süre oturarak, yatarak, uyuyarak, alkol tüketerek, sigara içerek, hareketsiz kalarak, aşırı şeker, çikolata, hamur gibi kilo yapıcı gıdaları kullanarak yağlarınızdan kurtulamasınız. Bir spor eğitmeni (fitness, klinik vs.) veya doktordan vücudunuz ile ilgili yağ fazlalığı vb. Durumunu öğrenin. Eğer yüzebileceğiniz bir durumdaysanız bilinçli bir şekilde bol bol yüzebilirsiniz. Bu süreç içerisinde sağlık ve yaş durumunuzu da göz önünüzde bulundurmanız kesinlikle sizin faydanızadır. Aksi takdirde bilinçsizce yapılan tüm davranış, beslenme gibi durumlar sizin için zararlı olacaktır.

Bu konuda size sadece iki seçenek önereceğim diğer konuları kendi alanlarında uzmanlarına bırakıyorum.

1- Sadece yüzerek bu sorundan büyük etkide kurtulmanız mümkün, denizde, havuzda kısacası en küçük bir fırsatta bol bol yüzerek hem kilolarınızdan kurtulacaksınız, hemde sağlıklı bir bedene kavuşacaksınız. Neden yüzmeye bu kadar önem verdiğimi merak ediyorsanız vücuttaki bütün kas ve eklemlerin hareket etmesini sağlayan tek spor dalı yüzme olduğu içindir.

2- Lenf Drenaj Masajı yaptırın fakat bu masaj kendi başına fazla bir verim alamayacağınız için yukarıda bahsedilen bilgiler dahilinde kesinlikle işe yaramaktadır. Masajı yaptıracağınız kişinin eğitimli ve ahlaklı biri olduğuna özen gösterin. Lenf drenaj masajı ile vucüttaki lenf sıvılarının akımına yardımcı olunur, kan dolaşımında artış, zararlı toksinlerin atılması gibi faydaları vardır.

Sadece lenf drenaj masajı ile göbek yağlarından arınamazsınız. Aksini iddia eden doktor, masör, profesör, diyetisten var ise dürüstlük ve gerçkeliği yoktur. Cerrahi müdahaleler en son seçenektir.

Lenf Drenaj Masajı hakkında detaylı bilgiyi daha önce ki bölümde anlatmıştım aşağıda ki linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Lenf Drenaj Masajı BURADAN BAKINIZ…

Son söz; Bazı spor salonlarında yüzme havuzları bulunmaktadır, eğer yüzebilecek bir pozisyonda değilseniz gıda tüketiminizi gözden geçiriniz. Tüm bunlara ek olarak göbekte ve diğer bölgelerde oluşan kiloların tüm kaynağı gıda veya hareketsizlikten kaynaklanmıyor olabilir. Hormon bozukluğu veya diğer hastalıkların etkisi de fazla yağlanma ve kilo almanızda etkisi olabilir.

BU MASAJ TÜRÜ SADECE KADINLAR  İÇİNDİR…