Masaj Bel Ağrısına Yardımcı Olur mu?

Bahsedilen Medikal Masaj ise faydası olur. Fakat ortalıkta masaj salonu adı altında binlerce ahlaksız mekanlarda adı masaj olan fakat içerisinde masaj cümlesinin tek harfi bile bulunmayan yerlerde ki Masajın hiç bir faydası olmaz. Masaj binlerce yıldan günümüze kadar ulaşan, her insanda doğuştan gelen belirli aralıklar ile yaptırılması gereken lüks değil, vücudun vazgeçilmez bir ihtiyacıdır. Ağrıyan omuzlarımızı ovarak rahatlamasını sağlamamız bahsettiğimiz doğuştan gelen bir içgüdüdür. Geçmişte atalarımızın taş veya tuğlayı ısıtarak ağrıyan bölgeye koyarak ağrıların azaltılmasını sağladığı uygulamanın günümüzde ki adı Volkanik Sıcak Taş Terapisidir.

Medikal Sırt Masajı Nedir Nasıl Yapılır

Medikal sırt masajı klasik masajlardan farklı uygulamalar ile daha derinlemesine, bazen baskıların şiddetli, yoğurma ve diğer manipülasyonların ağrılı bölgenin derinlerine inerek hangi kasın daha çok masaja ihtiyaç duyduğunu anlamak ve bu bölge üzerine yoğunlaşmaktır. Medikal masajın isminden de anlaşılacağı gibi sağlık masajı da denilebilir. Bütün bilinçli yapılan masajların vücuda faydası saymak ile kısıtlı değil, yüzlerce etkisi vardır. Herkesin görevi farklıdır. Bir ortopedi doktorunun yapacakları farklı, fizyoterapistin ki farklı osteopatın ki farklı masaj terapistinin ki farklıdır. Herkes duracağı noktayı iyi bilmeli, birkaç teknik öğrenerek, bir iki sertifika alınarak, üniversite bitirerek, kusursuz yaratılmış bir insan beninin onlarca sistemine müdahalede bulunulamaz. 10 çeşit sistem ile donatılmış (sinir sistemi, lenfatik sistem, iskelet, kas vs.) bir bedene yapılan müdahale kendi alanında ki uzmanlığın dışına çıkılamaz. O yüzdendir ki her dal için farklı alanlarda uzman bölümler açılmış ve her geçen gün daha detaylı bölümlerin açıldığını görüyoruz. Konu çok uzun sayfalar alacak kadar geniş kapsamlı olduğu için medikal masaj hakkında kendi alanımız hakkında bilgi vermemiz daha doğru olacaktır. Bunun dışında ki bilgiler bilinçlenmeniz için, masajın çocuk oyuncağı olmadığını ne kadar ayaklar altına alınıp farklı boyutlara taşınmış olsa dahi masajın derinliklerinde mucizevi denilebilecek bir güç bulunduğu unutulmamalıdır.

medikal-masaj-sirt-agrisina-iyi-gelirmi

Sırt ağrılarımıza sebep olabilecek unsurlar çok fazladır. Örneğin sağ cebinizde ki para cüzdanının bile omurgada şekil bozukluğuna neden olabiliceğini, topuklu topuksuz ayakkabılardan tutun, tek ayak üzerine daha fazla yük bindiği iş şartları (kötü duruş), psikolojik etkenlere kadar yüzlerce hatta binlerce nedeni bulunur. Sebepleri çok fakat çözüm yöntemleri de az değildir. Egzersiz, spor, masaj, beslenme vs. Bunların dışında bazı durumlarda vucüda dışarıdan müdahale edilmesi gerekir, buda fizyoterpi, masaj gibi uygulamalar ile sağlanabilir.

Birkaç haftadan daha uzun süren bel ağrıları için medikal masaj uygulamasından sonra rahatlatma olacaktır. Yapılan masaj teknikleri ile birlikte kullanılan ağrı giderici kremlerin kasları daha hızlı yumuşatması ve daha derin dokulara nüfus etmesi ve vucüdu diğer yağlardan daha hızlı ısıttığı için kullanılır.
Çoğu zaman, bel ağrısı insanların günlük aktivitelerine olumsuz etki edebilir, çalışmasını önleyebilecek dereceye ulaşabilir. Fiziksel ağrılar olduğu gibi psikolojik bir yük haline de gelebilir. Sürekli belim ağrıyor sırtım ağrıyor gibi şikayetler muhakkak psikolojiyi etkilediği bilinmelidir. Ağrı şikayetleri bulunan kişinin ağrıyan bölgesi acı vermekte, bu ağrılar şiddetlendikçe kişi ağrı olan bölgeye odaklanarak, mesleki işlerini aksatabilmektedir.

Ağrı omurga kemiklerini, kasları ve sinirleri etkileyen sorunlara neden olabilir. Örneğin, gergin kaslar sinirleri sıkıştırarak bacaklarda (siyatik ağrısı) gibi, vücudun diğer bölgelerinde hissedilebilir. Kötü duruş spinal disklerde hasar oluşturabilir.

Sırt ve bel ağrıları durumlarına göre sınıflandırılır:
Nadir durumlarda, sırt ağrısı daha ciddi sağlık sorunlarının bir belirtisi olabilir. Bunlar daha sonra uyuşukluk, felç, halsizlik, karıncalanma hissi , mesane ve bağırsak hareketi problemleri gibi diğer belirtiler eşlik edebilir. Bu belirtilerden biri varsa, zaman kaybetmeden bir doktora görünmek önemlidir.

Sırt, Bel, Boyun Ve Diğer Ağrılar İçin Heme Tablet Kullanma Alışkanlıkları

İnsanlar genelde ağrı giderici tablet kullanma veya ağrı için bir enjeksiyon iğne seçimini uygun bulur. Veya gittiği doktorun yetersiz tecrübeleri, isteksiz iş yapması gibi diğer nedenlerden dolayı kişiyi başından salma, kısa kestirme yolları vs. Bu durumlar da kullanılacak ilaç, iğne gibi kimyasalların yan etkileri ve zararları araştırılmalıdır. Her durumda ilaç kullanmak, iğne yaptırmak kalıcı çözüm sunmaz. Ağrı kesiciler belirli bir süre ağrıları dindidir, ağrıya neden olan problemi çözmez. Çözümüne ulaşılmamış bir ağrının ilerlemesi farklı hastalık ve kalıcı etkilere yol açabilir. Bunların bazıları sürekli baş ağrısı, omuzların birinin diğerinden düşük olması, omurgadaki bozukluklardan dolayı vücudun öne, geriye, sağa veya sol tarafa doğru eğik durmasına kadar yüzlerce sorunu ortaya çıkarabilir. Kullanılan ilaçlar %100 doğal değil, kimyasal ise; Bilindiği gibi bir organı onarması için kullanılan ilacın diğer organları deforme ettiği, işlevini yitirdiği bilinmektedir. Böbrek ve karaciğer yüksek derecede ilaçlardan etkilenen organlarımızdır. Bu yazılar bilgi amaçlıdır.

Yasal Uyarı:

Sitede bulunan yazılar, içerik, görsel ve tüm öğeler akaponto.com a aittir. İzin alınmadan yayınlanması yasal bir suç teşkil eder, ve diğer sitelerde yayınlanmasına izin verilmemektedir. Tüm hakları saklıdır.