Masaj Ne işe Yarar Nedir, Faydaları Ve Zararları Nelerdir İstanbul Masaj Salonları

Masaj nedir?

Masajın tanımını herkesten farklı bir şekilde anlatmak bazılarımız için en etkili anlama şekli olacağına inandığımız için bu yazıyı dikkatlice sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Masajın vücuduğumuzda bulunan kaslar, organlar, deri,kemik ,beyin ve psikoloji etkisi kısaca şöyledir: Örneğin sabah uykudan uyandırmak istediğiniz birine sürekli uyan demeniz uykudan uyanması için yeterli olmayabilir. Fakat onu hafifçe dürttüğünüzde ve sözlü olarak uyan dediğinizde uyuyan kişi uyanacaktır. Vücudumuzda yorgun düşmüş, fazla stress veya iş sebebi ile zarar görmüş organlarımız görevlerini tamamı ile yerine getirmezler. Masaj uygulaması esnasında masajın türüne göre ve uygulanan bölgeye göre sürekli sıvazlama, ovma ve uygun seviyede basınç uygulanır.

Masaj-ne-ise-yarar-nedir-faydalari-zararlari-istanbul-Masaj-Salonlari-yerleri-en-iyi

Bu sayede sürekli vücutta ki organlarımıza uykudan uyanması ve görevini yerine getirmesi için dürtüler ve sinyaller yollarız. Bu uygulama sayesinde hem fiziksel hemde psikolojinin etkisi ile organlarımıza adete güzel bir dil ile görevlerini yerine getirmesini isteriz. Psikolojiden bahsettik psikoloji sadece psikologlar tarafından sözlü ifadelerden ibaret değildir. Veya anti depressiyon ilaçları kullanmak da değildir. Üzgün ve ağlayan küçük bir çocuğa bir çikolata verip hiç bir söz söylemeden oradan ayrılmanız bile o çocuğu psikolojik olarak rahatlatmaya ve ağlamasının dinmesi için yeterli bir sebep olabilir. Masajın bütün tanımını ne işe yaradığını en derin detaylarına kadar anlatmamız için binlerce sayfalık yazılar yazmamız gerekecektir. Masaj hepimizde doğduğumuz günden beri içgüdümüzde bulunan gizli bir güçtür. Ağrıyan elimizi, gerginleşmiş yüzümüzü sıvazlayarak rahatlamasını sağlarız. Veya biryere çarpan kolumuzu ovmamızın sebebi içgüdüsel olarak herkeste bulunan masaj içgüdüsüdür. Bizler sürekli masajın önemini anlatmak için çabalarken ülkemizde gün geçtikçe masaj kavramı daha da kötü bir hal almaktadır. Artık insanların masaja hiç bir itibarının kalmadığı acı gerçeklerden biridir. Umarız ki bu yazımızda bir nebze olsun masajın binlerce etkilerinden birkaçını anlatabilmişizdir.

“Ağrısız bir beden, sağlıklı bir yaşam için, AKAPONTO”

Sitede bulunan yazıların, görsel ve içeriğin hiçbir yerde izin alınmadan veya habersiz yayınlanması, değiştirilmesine hiç bir şekilde izin verilmemiştir. Tüm haklarını gizli tutar. 5846 sayılı telif hakları kanununa tabidir.

geleneksek thai masajı eğitim videoları

genclerde kulunc agrıları

genclestirme yüz masaji

gençlerde sürekli bel ağrısı kulunç

gercek lenf masaji

gercek masaj yapanlar