Selülit Nedir En Geniş Anlatımı Ve Çözümleri ile Anti Selülit Masajı

Selülit genellikle bacak ve kalçalarda görülür. Cilt rengi esmer kişilerde selülitin oluşması beyaz tenli kişilere göre daha azdır. Selülit çok fazla görüldüğü için bu durumu kendi aleyhinde kullanan kozmetik ve alternatifi çoğaltan firmaları mantar gibi türemiştir. Aletler, sayısız krem çeşitleri, amaçsız ameliyatlar gibi. Bu alternatiflerin birçoğu olumlu ve kalıcı bir sonuç verememiş olması bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bazen faydasından çok zararlı olabilecek hatalar yapılmakta

Selülit kremleri; deri altında biriken yağların eriterek cildi pürüssüz bir şekil verdiği fakat genel olarak astım tedavilerinde kullanılan aminofil maddesi içerdiği büyük bir kısım tarafından bilinmemektedir. Selülite faydalı olduğu kesinleşmemiş olmasının yanı sıra kişiye göre zararlı ve kalıcı yan etkilerinin olduğu kanıtlanmıştır. Selülit kremlerinin damarlarda daralma ve cilte bulunan suyun hareketliliğini arttırdığı için etkili olduğu söylenmektedir. Kan veya lenf dolaşımı bozukluğu olan kişilerde tehlike oluşturabilmekte, bazı kişilerde aminofil”in alerji yaptığı görülmüştür. Eğer bunlara rağmen selülit kremi kullanmak istiyor iseniz kullanılacak kremler doktorlar tarafından onaylanmalı ve doktor kontrolünde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Liposuction; Bıçak altına yatırılan hastanın yağlı dokuları vücuttan çekilerek alınması yöntemidir. Bilinmesi gereken Liposuction cildin derin tabakasında biriken yağlar alınır. Fakat selülit bu bölgede değil daha üst kısımda oluşur. Bu yöntemde selülitli bölgeye donulmamakta bir alt tabakaya müdahale edilmektedir. Uzmanlar liposuction yaptıracak kişilerin tercihini yaparken dikkatli davramnaları açısından uyarmaktadır. Aksi takdirde deride ki portakal veya gamzeli görünüm yağ aldırma (Liposuction) işleminden sonra daha kötü bir görünüme dönüşebilmektedir.

Bütün kadınlar güzel görünmek ister ve herkesin en doğal hakkıdır sağlıklı ve güzel olmak. Kendilerine selülitlerim neden var, ne yapmam gerekiyor diye sorularak sorarak üzüntüye kapılıp çıkış yolları aramaya başlarlar. Fakat üzülecek bir durum değildir, çünkü yüzlerce doğal ve yardımcı çözümleri bulunmaktadır. Yüzerek, egsezsizler, hafifi gıdalar ve masajlar sülülitlerden kurtulmanıza büyük ölçüde faydalı olacaktır. Deri altında ki yağ dokusu çevresinde oluşur ve zamanla belirginliğini arttırır. Yağ hücrelerinin fazla yağı depoladığı ve östrojen hormonununda etkisi ile hücrelerde genişleme olur. Meydana gelen selülitlerde portakal kabuğunu andıran bir görüntü oluşturur. Bazen uzandığınızda beliren selülitler bazen iki eliniz ile deriyi sıktığınızda görülebilir. Bazende ayakta durduğunuz zaman bile fark edilebilir.

Selülitin Psikolojik Ve Fiziksel Etkileri

Oluşan kötü görüntü etkisinde kalan kadınlarda fiziksel ve psikolojik olarak çirkinleştiği hissine kapılır. Güvensizlik, moral bozukluğu, topluluklardan uzaklaşma gibi faktörlere sebep olabilmektedir. Güzel bir yaz günü sahilde güneşlenen hemcinslerini, kitap okuyarak selülitli bölgelerini gizleyerek tatilini geçiren kişilerden olmayın. Spor yapın, yağ oranı düşük lif değeri yüksek gıdalar tüketin. Ülkenmizde ki sağlıksız, hormonlu, kimyasallı, GDO lu ürünlerin ne kadar çok olduğunu biliyoruz ama yinede sağlıklı organik ürünler tüketmeye özen gösterin. Selülit eski tarihte fazla görülen bir durum değildir, günümüz hastalıklarından olması teknoloji ve hareket kısıtlığındandır. Bunun yanı sıra tüketilen sağlıksız gıdaların payı oldukça yüksektir. Gerek hantallık gerekse iş şartlarının gerektirdiği gibi yaşam biçiminin selülite olumsuz etkileri bulunmaktadır. Canlanın, enerjik olun, sağlık bir kere elden gidince geri kazanılması oldukça güç olacaktır bunu unutmayınız.

Bazı analistler, selülit bir çeşit hastalık olduğunu diğer bir grupta kozmetik piyasasının artması ile oluşan bir yalan olduğudur. Yalan olma ihtimalinin çok düşük olduğu birçok zayıf, şişman, genç, yaşlı ayırt edilmeksizin çoğu kadında selülit olduğu gerçeğidir. Ve bu durum oldukça can sıkıcı ve rahatsız edici bir durumdur. Daha önce belirttiğimiz gibi ileri seviyede ki sertleşen selülitler ağrılı bir hal almaya başlar, bu durumda selülitin kozmetik firmaları tarafından uydurulan bir yalan olmadığı, fakat bir o kadar da aldatmacalara müsait bir hastalık olduğu bilinmelidir.

Selülitlerin bir gece de çıkmadığı doğru

Elbette ki selülitler bir anda oluşan birşey değildir. Uzun zamanda yavaş yavaş oluşan bir durumdur. Yaşam şekli, kısıtlı hareketlilik gerektiren meslekler ve hızla artan sağlıksız besinleri piyasaya süren gıda terörü oldukça selülit daha fazla görülecek, çağımızın vazgeçilmez hastalıkları arasına girecektir. Alkol, sigara gibi zararlı maddelerinde selüliti arttırdığı gerçeği unutulmamalıdır.

Bir diğer selüliti etkileyen faktör kadınların menopoz ve hamilelik süreçlerinde farklı hormonların azalıp çoğalması da olumsuz katkıda bunumaktadır. Eğer bu döngü sürecinde stresle baş edilebilirse, hormonlarda ki değişiklikleri en aza indirilebilir. Ve bu durumda selülitlerin çoğalmasıda bir nevi önlenebilir.

Bilinmelidir ki stres ile artan hormonlar derinin alt tabakasında ki bağ dokuları etkileyerk normalin üzerinde su tutulmasına ve dolayısı ile kan dolaşımında bozukluk meydana getirmektedir. Kan dolaşımında bozukluk oluşması, vucüda yeterli miktarda oksijenin dokulara ulaşmasını engeller. Sonuç olarak elastiğini kaybetmeye başlayan dokular, cilt yüzeyinde selülit dediğimiz görüntünün oluşması ile sonuçlanır

Stresli bir zihin beden üzerinde ki olumsuz etkileri normalin üzerinde salgılanan hormonların vücudun savunma mekanizmasını harekete çekiriyor. Vücudun su toplaması, ve selülitlerin oluşmsaında zemin hazırlıyor.

Selülitlerden Kalıcı Olarak Kurtulmak İstiyor Musunuz?

Yapılacak çok şey var hanımlar kolları sıvayın. Daha az stres yapın, hiç stres yapmayın demek çözüm olmasa da stresi azaltarak, bazı kötü alışkanlıkları terkederek bununla başedebilirsiniz. Spor yapın, sigara ve alkolü bırakın. Bunlardan daha önemlisi ise gıdaları dikkatli seçin. Ülkemizde ileri derece de gıda terörü bulunuyor, fakat çok az uzman kişiler bu konu hakkında cümleler kuruyor. Sizlere faydası olmayan içi boş programlar yerine bu konulara zaman ayırılmasını, halkımıza, nesillerimize faydalı olabilecek ciddi konuların gündeme geetirilmesini diliyoruz. Daha da ilerisi belki bir nesil gıdalar sayesinde yok olmakla karşı karşıya kalacaktır. Konumuz selülit fakat yüzlerce faktör selülit oluşumunu etkilemektedir. Daha önce gıda terörü hakkında yazılarımız oldu elimizden geldiği sürece halkımız, milletimizi, nesillerimizi faydalı ve ciddi konularda bilinçlendirmeye gayret göstereceğiz. Herşeyin doğalı neden faydalıdır sorusu basittir, doğadan yaratıldık, çamur ve su. Kimyasal yapıya karşı mükemmel bir mekanizmayı binlerce sağlıksız şartlar altında ayakta tutmaya çalışıyoruz. Düşünün ki bir beden 10 sistemden oluşuyor ve hepsi maruz kaldığı onlarca kötü durumda bile mükemmel işliyor. Sigara, alkol, sağlıksız zehirli gıdalar, vucüdumuz bunlara rağmen çalışmaya devam ediyor. O zaman sizde bu mükemmel mekanizmanın kusursuz çalışması için biraz çaba gösterin. Kendinizi sevin, eğer sağlık bir defa elden giderse tekrar eski halini alması mümkün olamayabiliyor. Bir örnek ile açıklamak gerekirse, kırılan bir kol veya bacağı ne yaparsanız yapın artık eski performansı göstermeyecektir. Yüksekten suya her daldığınızda o kırık yerin bir iğne batması hissini yaşayacaksınız, her hava değişiminde, her basınçta bunu ömür boyu hissetmeniz kaçınılmazdır. Bu da sağlıkğımızı kısaca açıklayacak bir örnektir.

Selülit En Fazla Hangi Bölgemizde Görülür
vücutta ki en az hareket eden bölgeler, basenlerde, popo da, koltuk altları ve yanlarında, baldırların arka kısımlarında ve karın bölgesinin yan taraflarında görülür. İlk aşamalarda ki selülitler yumuşak ve giderilmesi daha kolaydır. Kendi haline bırakılan selülitler zaman içerisinde sertleşerek daha belirgin bir hal alır. Sertleşen selülitin giderilmesi daha zor ve daha uzun zaman alacaktır. Erkeklere oranla kadınlar da görülme daha yüksektir. Erkek ve kadın hormonlarının farklılıkları, fiziksel olarakda erkekler daha güçlü bir bedene sahiptir. Kadınlar daha narin ve daha fazla ilgi gerektiren bir bedene sahiptirler. Ellerinizi bacak veya diğer selülitin olduğu bölgede gezdirdiğinizde elinizle hissedebilir, ilerleyen zaman diliminde de gözle görülebilir.

Selülitim Var Ne Yapmalıyım Tedavisi Nedir

Selülitlerden dolayı aşırı derece de üzüntü, stres ve maddi sıkıntı içerisinde olduğu için çözüm yöntemlerini araştıran bayanlar için bir kaç tavsiyede bulunmanın faydası olacağı kanaatindeyiz. Aşağı da görüldüğü gibi dünyaca ün yapmış sanatçılar, oyuncu ve modeller de bile selülit bulunmakta. Ve bu kadar ihtişamlı bir yaşam sürmelerine rağmen selülitleri ile ilgilenmemeleri veya sağlıklı bir tedavi bulamadıkları için mi bu şekilde dolaştıkları tartışılacak bir konudur.

alessandra-ambrosio-selulit-tedavisi beyonce-selulitlerden-kurtulma-yontemleri donatella-versace-anti-selulit-lenf-drenaj-masaji-tedavisi-terapisi jennifer-lopez-selulit-masaji lady_gaga_selulit-cozumu selulite-kesin-cozum-rihana selulitler-icin-ne-yapilmali-christina-aguilera selulit-mezoterapi-britney-spears tara-reid-selulit-giderici-krem

Peki bu fotoğrafları gördükten sonra da aynı fikirde misiniz? Yoksa üzülmeye devam mı edeceksiniz? Selülitlerden kurtulabilmeniz için oldukça fazla çözüm yollarının olduğunu siz akaponto severler için paylaştık. Bizim önerilerimiz doğal yöntemleri tercih etmenizdir. Vücudumuzun sistemi ileri derecede kusursuz ve mükemmel bir mekanızma içerinde çalışmaktadır. Ve bu mükemmeliğe dışarıdan kimyasal veya başka zararlı maddeleri ekleyerek çözüm aramanız sağlıklı bir karar değildir.

İstanbul da Yaşayan, Selülit Veya Diğer Masajlar Konusunda Maddi Kısıntısı Olanlar İçin Elimizden Geleni Yapıyoruz. Fiyatlara bakıldığında profesyonel bir hizmetin karşılığın bu olmadığı kesin ve nettir.

Bu konu da Anti-selülit veya Manuel Lenf Drenaj masajını bulunmaz hint kumaşı tarzında anlatmak da doğru değildir. Bilinmesi gereken önemli bir konu vardır. Masaj profesyoneller tarafından doğal yağlar ile yapıldığı takdirde etkisinin görülmemesi %10 dur. %85-90 arası olumlu sonuçlar alınmıştır. Masaj sadece kendi başına %100 sonuç vermeyecek, aksini söyleyenlere itibar edilmemelidir. Kombine şeklinde bir çalışma yürütülmelidir. Örneğin masaj seanlarını spor ile dengeli beslenerek tamamlayabilirsiniz. Üretilen ve kar amacı güden aletlerin, ilaçların, cihazların sonuçlarının olumsuz veya çok düşük olduğu bilinmelidir. Üretilen cihazın ruhu, dokunuşlarda ki hisleri yoktur. Bütün bölgeye aynı basıncı uygular, insan eli sıcaklığında değildir. Her bölge için farklı presyonlar uygulanır. Bazen şiddetli bazen hafif, yapılan tekniklerin elin kaymasında ki ölçü bile her vücut için ayrı, her bölge için ayrı uygulanır. Bu kadar hassas, bu kadar ciddi bir konunun cihaz, alet, hırdavat ile yapılması bilinçli kişiler için komedi mi ağlanacak durum mu, bu da kişinin vicdanına mesleğine olan saygısına bağlıdır. Lenf Drenaj uygulaması için ürettikleri cihazlar fiyasko ile sonuçlanınca geri El İle Manuel Lenf Drenajına yönelen bir çok kuruluş vardır. Tıp bu konuyu kabullenmiştir. Fakat bu konuda yeterli eğimi almamış ve yetişmemiş terapistlerin açığını kapatmak, işçi maliyetini düşürmek için, insan sağlığı umurlarında olmayan bir kısım firma-şahıslar tarafından kullanımı devam etmektedir.

Selülitin Çözüm Yöntemleri

Selülitte Tuz Karmaşası Çözülemedi
Bu konuda görüş ayrılığına düşen uzmanlar tuz tüketiminin dokuların arasında su topladığı için tüketilmemesi gerektiğini savunurken, diğer taraf ise sabahları aç karın ile serçe parmağını tuza batırım diline sürmek bu sayede böbreklerin uyarılarak vücutta ki su atılımını hızlandırdığı yönünde olduğudur. Bizim bu konuda herhangi bir tavsiye de bulunmamız yanlış olur, herkes kendi alanında bilgiye sahiptir. Fakat yukarıda bahsedilen görüş ayrılıklarında farkettiğimiz detay, bir kısım yemeklere konulan yemekler ile tüketilen tuzdan bahsederken diğer uzmanlar dilimize dokundurduğumuz direk böbrekleri uyaracak yöntemden bahsetmektedir. Konuyu uzmanlarına bırakmak ve selülit konusuna dönmek en doğru olanıdır. Tabiki selülitlerden bahsediyoruz fakat iki tarafın birbirinden bağımsız görüşleri kafaları karıştırmaktadır.

selulitlerim-var-ne-yapmaliyim-masaj-mezoterapi-tedavi

Bilinçli Gıda Tüketicisi Olmak
Sağlığımızın en temel kaynağı beslenme alışkanlığı ve tüketilen ürünlerin kalitesine bağlıdır. Tüm gıdaların etiket kısımlarında bulunan içeriği dikkatlice okuyunuz. Ne kadar besin değeri, kalori, lif,vs içerdiğinde bulunanları okuyarak satın alınız. Hergün farklı gıdaları azar azar tüketmeye özen gösteriniz. Vücudumuzun bütün meyve ve sebzelere ihtiyacı olduğunu unutmayınız. Sebze ve meyveler doğal olduğu sürece vücudumuzun en vazgeçilmez yaşam kaynağıdır. Bol su içmeyi de ihmal etmeyin. Unutmayın ki vucüdumuzda ki kasların %75, kemiklerin %22 si,kan ise %83 ü sudur. Satın adlığınız diyet ürünlerin eğer sodyum oranı yüksek ise selülitte ki uyguladığınız programı bozar.

Sigara Ve Alkol Bağımlılığından Kurtulmanız İçin Sebepleriniz Var
Sağlığıma çok özen gösteriyorum, organik natural besinler tüketiyorum, spor da yapıyorum ama bende neden selülit var diyorsanız; sigara ve alkol kullanımınıza göz atmanızda fayda var. Sigara içerek taze oksijenin hücrelere ulaşmasını engellediğimiz yetmediği gibi bir de üzerine karbondioksitten tutun onlarca zehirli dumanı ciğerlere oradan da hücrelere gönderdiğimizi hatırlayalım. Sigara hem solunum hem sindirim sistemi üzerinde olumsuz etkileri vardır. Dolaşım ve solunum sistemini bozmaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi bir çok hastalığın ana kaynağı kan dolaşımı bozukluğundandır.

Kendi Kendine Evde Masaj
internetten veya sizler için hazırladığımız kendi kendine selülit masajını yapabilirsiniz. Kesinlikle baskılarda şiddet, ani hareketler yapılmamalıdır. Selülitin bulunduğu bölgeyi ellerinizi ısıtarak hafifçe ovalama işlemi ile başlayın. Uygulanacak manipülasyonların tümü kalbe doğru olmalıdır. Bacaklardan kalçaya yukarı doğru, kollardan koltuk altına yukarı doğru hafif baskılarla ovarak lenf sistemini uyarabilirsiniz. Tabi ki eğitim almış profesyonel bir terapistin yaptığı masajın yerini almasa da günlük uygulandığı sürece faydası olacaktır. Deriyi ellerinizin arasında hafifçe sıkıştırarak yoğurma işlemini de yapabilirsiniz. Amaç kan ve lenf sisteminin harekete geçmesini sağlamak ve zararlı toksinlerin idrar yolu ile vücuttan atılımını sağlamak.

Yanlış Duruş Şekli
topukları yüksek ayakkabılar, yürüyüşteki hareket bozuklukları, yan oturmak ve buna benzer durumlar selülitlerin oluşmasına katkı sağlar. Sebebi ise, toplardamar ve lenf sisteminin kanın gitmesi gereken yönünü etkileyerek, zehirli atıklar ve toksinlerin vücuttan atılmasını etkiler. Yanlış duruşun etkisi ile sıkışmış bir organ işlevini tamamı ile yerine getiremez. Bilinmelidir ki toksin ve zehirli maddelerin vücuttan atılması kolay değildir. Atık maddeleri dokular toplar, deride gevşeme ve çukurlaşma oluşur. Oturarak çalıştığınız bir mesleğiniz varsa, 30-40 dakika da bir ayağa kalkarak birkaç adım atıp, vücudu düz pozisyona sokmanız ve esnetmeniz üç beş saniyenizi alacak ve sağlığınıza büyük ölçüde faydası olacakdır. Eğer sürekli ayakta durmanızı sağlayan bir işte çalışıyorsanız, en az 40-50 dakika da bir 3-5 dakika oturmanız gerektiğini unutmayın. Uzun süre ayakta durmak, bacaklara inen kanın yukarı çıkmasında zorlanır, ayrıca kılcal damarların genişlemesine ve bacaklarda varislerin oluşmasına sebep olur. Doğru, düz, dik ve diğer esnetme hareketleri ile egzersiz yapmak da çok az zamanınızı alacaktır.

Tıbbi Masajlar
selülit çözümünde en etkili yöntemin manul el ile yapılan masaj olduğu bilinmektedir. Masaj uygulamasında kan ve lenf sistemi uyarılarak harete geçmesi sağlanır. Dokulara taze oksijen dolar. Eğitimini almış profesyonel ve diploması olan uzman kişilere yaptırınız. Bilinçsiz yapılacak tüm tenik ve hareketlerin olumsuz sonuçları olabilir. Ayrıca bilinçsiz yapılan masajların faydası olmadığı gibi zararları ve kalıcı etkileri olabilir. Bu konuda iki çeşit masaj bulunmaktadır.
1- Dolaşıma yönük masajlar: Bu masajda amaç kan ve lenf sistemini uyararak, uygulanan bölgede ki kan dolaşımının düzenli akması sağlanır. Hücrelerin daha fazla taze oksijen alarak toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmak. Yağ hücrelerinin yakılmasında yardımcı vücutu ısıtacak tekniklerin kullanılması ile yapılan masaj türüdür.

2- Manuel Lenfatik drenaj masajı: Bu masajın yapılışı diğer masajlardan farklı teknikler uygulanır. Genel olarak hafif basınçlar ile deri altında biriken lenf sıvısının lenf kanallarından taşıyarak lenf havuzcuklarına iletmek. Lenf düğümlerine uygulanan basınçlar ile birikmiş lenf sıvısının vücuttan atılmasına yardımcı olmak. Her iki masaj türünün de hücrelere bol oksijen taşıyarak toksinlerin atılmasına da yardımcı olmaktadır. Lenfatik sistem de kan dolaşımını sağlayan kalp gibi bir pompa bulunmamaktadır. Bir çok faktöre bağlı olarak tıkanan, yeterli seviyede işlevini yapamayan lenf sistemi manuel olarak uyarılır ve sıvının atılması, tıkalı kanalların açılması sağlanır.
selulit-badi-corabi-masaji-cozum-yontemleri-egzersizleri

Yasal Uyarı:

Tüm yazıların telif hakkı akaponto.com a aittir. İzin alınmadan yayınlanması yasak ve suç teşkil eder. Tüm haklarını saklı tutar.

Sitede bulunan yazılar bilgilendirme amacı taşımaktadır. Kesin tanı ve teda doktorlar tarafından verilmelidir.

Diğer sorgualam terimleri: kremi neden olur savar, giderici kürü maskesi için çayı aleti. Antibiyotik ahmet maranki, ağrısı, aldırma, aşamaları, ameliyatı izle, aspirin bebe yağı,
azaltan çay, ayak, bantları, bitkisel, blog, bakımı, belirtileri, biberiye, belası, bir hastalık mıdır, buz, başlangıcı, cihazı.Nedir? Neden Oluşur? Nasıl Önlenir?