Tüm Vücut Masajı Bütün Bedene Masaj Uygulaması

Klasik Masaj Ve Uygulaması Tüm Vücut Masajı

Klasik masajda ki amaç günün yorgunluğunu üzerinizden atıp güne zinde başlamak için ideal bir masaj türüdür. Sinirlerin ve kas sisteminde ki kan dolaşımının dengelenmesinde bilinçli ve bilimsel ilkere dayalı vucütta ki bölgelere el ile uygulanan işlemlerdir. Masajın amacı ağrı dindirerek rahatlama sağlamak, bir bölge de ki şişliği azaltmak, kasılmış kasların gevşemesine yardımcı olmak, yaralanmalar sonrasında ki burkulma ve gerilmelerin iyileşmesini hızlandırmak amacını taşır. Masaj yaptıran kişilerin kas gücünün azalması yanlış bilinen bir bilgidir. Aksine kasların güçlenmesinde yardımcı rolü vardır. Fizyolojik esaslara dayanan masaj da, vücudun yüzeyine yapılan baskı, ovma ve sıvazlama tekniklerinin etkiki ile iç organlarda ki ağrıları azaltır veya tamamen ortadan kaldırabilir.

Deri altında bulunan damarların içerisinde ki kan dolaşımı masaj ile daha hızlı sirkülasyon yapmaya başlar. Dolaşım sayesinde deri altında ki biriken sıvıların emilimi için de masaj uygulanması fayda sağlayacaktır. Çalışma veya spor öncesi yaptırılacak masajın kan dolaşımını arttıracağı ve kasların ısınmasını sağladığından yapılacak iş veya etkinlikte hazırlık ve kolaylık sağlanır. Boksörlerin raund arası kısa dinlenmelerde antrönerleri tarafından hızlı ve kısa masaj teknikleri uygulandığını çoğumuz bilmektedir. Bu kavramlar tüm sporcular için geçerlidir. Futbol, yüzücüler, koşucular vs. Ülkemizde Klasik Masaj da dahil masaj sözcüğünün anlamı ve kavramı henüz birçok kişi tarafından bilinmese de turizm bölgelerinde masaj eğitimli profesyonel masörler tarafından profesyonelce uygulanmaktadır. Klasik Masaj aromaterapi masajının aksine tempo ve baskılar hafif değildir. Klasik masaj da baskılar biraz daha ağır ve derinlemesine uygulanır. Tüm masajlarda olduğu gibi klasik masaj da bedene ve zihnimize hem rahatlama hem de pozitif enerji aktarır. Kas, eklem ve zihin yorgunluğumuzu atarak yerine zinde, mutlu ve daha güçlü bir vucüt ile başlar.

Amaç: Kasları gevşetmek, deri üstü yüzeysel damarların taşıdığı kanı ve kalbe giden kan miktarını artırmak için hafiften sert darbeler, zedelenmiş doku, kas ve liflerini gerdirme tenikleri ile hareket kabiliyetini basite indirerek yoğurma, sıkıştırma, sürtünme ve bastırma hareketleri; dolaşımı düzeltmek ve yardımcı olmak amacı ile avuç içi, parmak ve ellerin kenarlarıya deriye art arda darbelerin vurulması…

Kullanılan teknikler: sıvazlama (öfleraj) , yoğurma (petrisaj), friksiyon,darbeleme,tapotement, vibrasyon, titreşim.

7-bel-agrisi-icin-ayak-alti-masaji-belagrisi-icin-bayanlara-ozel-masaj-istanbulda-masaj-yeri-tavsiyesi